Prečo ľudia nadávajú na cyklistov, policajtov a politikov...

Autor: Viktor Klimo | 2.9.2010 o 12:45 | (upravené 2.9.2010 o 13:17) Karma článku: 9,11 | Prečítané:  2708x

V Nitre sa začali cyklistické preteky Okolo Slovenska. Fajn akcia, sám som cyklista a budem rád, keď sa cyklistika ešte viac rozšíri. Ale nie spôsobom, akým túto akciu nezvládlo mesto a organizátor.

Včera som sa vybral na veľký nákup autom. Z polhodinového nákupu sa stalo dvojhodinové bludisko, kde ma doslova z každej ulice, do ktorej som vošiel, vykázal alebo otočil naspäť policajt. Dostať sa odkiaľkoľvek kamkoľvek bolo doslova nemožné. V aute si hovorím, že tí cyklisti za to nemôžu, ale nadávať na nich budú všetci. Neviem, kto vyberal trasu pretekov, ale efektívne ochromil celé mesto.

Perlička prišla, keď som sa konečne dostal domov. S krížkom pofunuse, ale predsa, začal som hľadať informácie o preteku, o uzávierkach. Nikde nič. Žiadna mapka so zaznačenými obchádzkovými trasami, žiadne časy uzávierok. Všade len ódy nato, aké má Nitra neskutočné šťastie, že hosťuje tieto preteky. A samozrejme všadeprítomný primátor, ktorí si na každej fotke s niekým trasie rukou, prípadne strihá nejakú pásku.

Kurnik šopa, každý týždeň dostávam do schránky výtlačok novín Echo, kde má mesto zaplatenú jednu informačnú stranu. Zasa len "rukotrasy" od politikov mesta, ale žiadna mapka.

Otázka na magistrát a organizátora: tie preteky sú živelná katastrofa, že sa udiali tak náhle, že nebolo možné za pol hodinu načarbať jednu trápnu mapku a capnúť ju do novín? Koľko dopredu vedeli organizátor a mesto tú trasu?

Pretek má ale ďalšie delikátne pokračovanie. Dnes, za pracovného dňa, idem na obed od našich. Na Župnom námestí ma zastavila pani v uniforme mestskej polície. Opäť kvôli pretekom. Tak som vypol motor a dobrých 15 minút čakal na prechod pelotónu. A popri tom sledoval nadávanie ľudí a vystresovanú policajtku, ktorá to samozrejme schytávala za všetkých.

Takže si to spočítajme: kvôli veci, ktorá sa dala ošetriť dopredu, motoristi zasa nadávali na cyklistov a občania zasa na policajtov. Kvôli jednej trápnej mape...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

DOMOV

Dobré ráno: Kto je Harabin a kto ho chce za prezidenta

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta

KOMENTÁRE

Profesionálni kresťania objavili novú diskrimináciu

Úrady si účtujú poplatok za akýsi administratívny úkon.


Už ste čítali?