V Nitre sa neoplatí servisovať bicykel

Autor: Viktor Klimo | 26.5.2010 o 14:12 | (upravené 27.5.2010 o 12:34) Karma článku: 13,04 | Prečítané:  6758x

Dostal som bicykel. Bol celkom podľa môjho gusta, čierny, naleštený. Akurát mal len jednu rýchlosť, tak som to chcel zmeniť. Objednal som si vo fabrike v Oslanoch zadnú prehadzovačku s troma rýchlosťami a chcel si to nechať vymeniť v servise, teda prepliesť koleso. V Nitre som nepochodil.

Všade rovnaká odpoveď - nekúpili ste u nás, neodservisujeme. V jednom servise mi dokonca dal pán prednášku o tom, ako by sa bicykle mali kupovať len v špeciálnych cyklo-obchodoch, že si to mám ísť dať odservisovať tam, kde som to kúpil. Bicykel som dostal, bol kúpený priamo vo fabrike.

Fajn, prišiel som domov a na internete pozrel ďalšie servisy, odnechcelo sa mi ísť skúšať osobne. Našiel som jeden, ktorý hneď na svojom webe indikoval, že bude servisovať aj cudzie bicykle. Pre istotu som zavolal. Tam som sa dozvedel, že ano, odservisovali by, ale len vtedy, keby ten komponent - prehadzovačka, bol kúpený u nich. Takže zasa nič.

Dobre, skúsim sa pozrieť na to z pohľadu servisu. Primárne majú u nich prednosť ich vlastní zákazníci. To je v poriadku a nemám s tým problém. Nech vezmú predo mnou prednostne ich a mňa kľudne nech vybavia aj o dva týždne, až tak mi to nehorelo. Lenže ja som sa stretol s kategorickým odmietnutím, v jednom prípade aj nasratou prednáškou o tom, kde a od koho kupovať bicykle. Zoberme si príklad. Mám rodinu v zahraničí a prinesie mi do daru bicykel, aký sa u nás napríklad ani nepredáva. Prípadne si ho kúpim sám, trebárs v Banskej Bystrici. Tam ho servisujem u predajcu. Potom sa presťahujem do Nitry a chcem ďalej jazdiť. A servisovať. Mám si trhnúť nohou a chodiť servisovať do Bystrice?

Iný príklad. Kúpil som auto zo zahraničia. Servisujem ho v značkovom servise. Nemali s tým problém a radi mi vždy vymenia všetko, čo potrebujem. Aj keď si tam prinesiem niekedy svoje vlastné diely.

Aký problém ma servis na bicykle? Jáj, oni chcú asi hlavne predať predať predať. Cash hneď, najlepšie čo najviac.

Konec dobrý, všetko dobré. Našiel som servis. V Hlohovci. Koleso upravili takmer na počkanie. A čudovali sa, že prečo som prišiel až z Nitry.

P.S.
Plánujem bicykel využívať pomerne často (čiže aj častejšie servisovať). Navyše v dohľadnom čase budem zrejme riešiť do rodiny ďalší bicykel. Už teraz mi však je jasné, komu dám a komu určite nedám zarobiť.

DOPLNENIE

V hľadaní ochotného servisu som vynechal jedinú predajňu - MAMA v Polygóne. Dnes som si telefonicky overil, či by boli ochotní mi prepliesť koleso aj keď som u nich nič nekúpil. Vraj majú viac práce, ale v zásade áno, prepletú, odservisujú. Tak predsa niečo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Môj dom, môj hrad. Sternbergovci si to môžu povedať už 800 rokov

So súrodencami sa tu pretekali na trojkolkách, pre miestnych robili omše. Na súkromnom hrade Český Šternberk hradný pán stále býva.

SVET

Únia zatvára hranice. Opúšťa tým myšlienky Schengenu

Z núdzových opatrení sa stávajú dlhodobé.

PLUS

Prísne tajné. Ako sa zrodila najhoršia zbraň v dejinách

Ako sa vznikla najhoršia zbraň ľudstva.


Už ste čítali?